W poniedziałek 7 sierpnia 2017 r. wiceprezydent miasta Łomży – p. Agnieszka Muzyk, ks. bp Tadeusz Bronakowski oraz dyrektor CDŁ – ks. Andrzej Mikucki mieli okazję zobaczyć, jak wygląda życie kolonijne w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Caritas Bliźnim” w Ptakach k. Nowogrodu. Goście uczestniczyli we Mszy Świętej, przyglądali się zajęciom programowym, w tym występom artystycznym przygotowanym przez młodzież oraz poznali warunki panujące w pensjonacie i w domkach letniskowych.

W dniach 1-10 sierpnia 2017 r. w Ośrodku ,,Caritas Bliźnim” w Ptakach k. Nowogrodu ponad 250 dzieci uczestniczy w koloniach organizowanych przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Dzięki finansowemu wsparciu z Urzędu Miasta Łomża z wypoczynku może bezpłatnie korzystać 150 kolonistów z Łomży. Opiekę nad dziećmi pełnią pedagodzy, którzy pracują jako wolontariusze. Program kolonii obejmuje zagadnienia na temat profilaktyki uzależnień, promocji zdrowia oraz przystosowania do życia społecznego. Dzieci uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez trenera piłki nożnej, ratownika medycznego, korzystają z rekreacji na basenie oraz z licznych zajęć sportowych, artystycznych czy muzycznych organizowanych przez wychowawców i animatorów. Dodatkową atrakcją jest także rejs statkiem do Mikołajek oraz wizyta w parku zwierząt w Kadzidłowie.

Kolonie organizowane pod patronatem Caritas Diecezji Łomżyńskiej to dobra okazja do wypoczynku, w czasie którego łączy się przyjemne z pożytecznym oraz zdobywa wiedzę z zakresu promocji zdrowia, profilaktyki uzależnień i kształtuje właściwe postawy społeczne. W te wakacje w wypoczynku w ośrodku w Ptakach weźmie udział ok. 2600 dzieci.

Anna Pańkowska – kierownik kolonii

Zapraszamy do galerii: Warsztaty profilaktyczne