XI Diecezjalny Bal Charytatywny, który odbył się 22 stycznia w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, zgromadził szkolne zespoły Caritas z Nowogrodu, Tykocina, Przytuł, Śniadowa, Miastkowa, Czyżewa i Łomży, czyli całej Diecezji Łomżyńskiej. W karnawałowej zabawie uczestniczyli również członkowie Sali socjoterapeutycznej Caritas, Ośrodka Wsparcia Rodziny i Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży.

Noworoczne spotkanie rozpoczęła gospodyni – pani dyrektor Bogumiła Olbryś, życząc wszystkim udanej zabawy i zachęcając gości, by w „WECIE” czuli się jak w domu. Dyrektor Szkoły podziękowała za przyniesione upominki, które zostaną przekazane dzieciom w łomżyńskim szpitalu z okazji Światowego Dnia Chorego.

Ks. Marcin Loba, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej, wyraził słowa uznania dla wszystkich nauczycieli oraz opiekunów, którzy pracują z dziećmi i poświęcają swoje życie pasji wychowawczej.

Największą atrakcją spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy kapelusz i korale Hanki Bielickiej. I miejsce za fantazyjne nakrycie głowy zajęła Klaudia Chętnik – ZSS Nowogród, II miejsce przypadło Patrycji Białobrzeskiej z SP Miastkowo, III podium zajęła Gabrysia Szafrańska ZSiP Tykocin. Najpiękniejsze korale wykonała własnoręcznie Daria Szostak również z Tykocina. Nagrodą w konkursie jest wyjazd na kolonie Caritas w Ptakach.

W jury konkursowym zasiedli: pani Bogumiła Olbryś, pani Sylwia Makowska, pani Barbara Salwa, pani Katarzyna Karolak, ks. Witold Gromadzki, pan Emilian Kudyba.

Na gości w „WECIE” czekało mnóstwo atrakcji - malowanie twarzy, stylizacja fryzur, malowanie na drewnie, zabawa w takt muzyki karnawałowej. Wystąpił także zespół chearleederekz „Wety”. Dziewczęta dzielnie uczyły uczestników zabawy kroków ze swojego pokazu. Na wszystkich uczestników zabawy czekał ciepły posiłek oraz słodki deser w szkolnej pracowni gastronomicznej, przygotowany i serwowany przez uczniów z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych.

XI Diecezjalny Bal Charytatywny 2018 zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas pod dowództwem pani Lucyny Przychodzeń to ciekawa propozycja wspólnego spędzania czasu w ferie. A jednocześnie sposób na uwrażliwianie uczniów na potrzeby chorych.

 

 

Zapraszamy do galerii: Diecezjalny bal charytatywny 2018