„Często słyszę: Boga nie ma…. A tym razem był w kilometrach dobra. Bóg ukryty w dobrych czynach. Widziałam go w sobotę i w niedzielę na basenie. Widziałam jak pływał, jak liczył z moimi kolegami i koleżankami przepłynięcia basenu. Widziałam go w małej dziewczynce i jej mamie, która ją dopingowała i mówiła „dasz radę”. Nie wiem o co chodzi z tym brakiem Pana. Bóg, bo jak dla mnie jest w każdym działaniu Caritas - mówię to z perspektywy wieloletniego doświadczenia działania w wolontariacie Caritas. Piękne jest to że są ludzie, którzy organizują bezinteresownie coś dla innych, a jeszcze piękniejsze, że porywają innych do tego. Kocham być Wolontariuszem!”

Wolontariusz Asia

„Maraton pływania to była dla mnie wielka przygoda. Sama nie umiem pływać. Sędziowanie dało mi wielką satysfakcję, że w ten sposób troszeczkę pomagam bić rekordy tym wszystkim, którzy tak świetnie pływają. Może to w przyszłości da mi motywację, żeby samej podjąć próbę nauki pływania.”

Wolontariusz Agnieszka

24-godzinny Maraton Pływania odbył się w dniach 18-19.03.2017 w Parku Wodnym w Łomży. Wolontariusze Caritas mierzyli kilometry pływania uczestnikom IV Maratonu Pływackiego. Przepłynięte km zostaną przeliczone na złotówki, które zasilą konto w akcji Kilometry Dobra 2017 (www.kilometrydobra.pl), dla SKC, które sędziowało w danym czasie. Łącznie zmierzyliśmy 1287km 700m.

W akcji wzięło udział 100 Wolontariuszy z:

  1. Gimnazjum Śniadowo – opiekun Pani Elżbieta Napiwodzka
  2. Publiczne Gimnazjum Nr 2 Łomża – opiekun Pani Joanna Siwik
  3. Gimnazjum Nowogród – Pani Maria Dąbrowska
  4. III LO Łomża – Opiekun Pani Agnieszka Domitrz
  5. Przedszkole Publiczne Nr 9 Łomża - Opiekun Pani Ewa Karpińska
  6. Ekonomik Łomża + Kadra kolonijna – Opiekun Pani Anna Pańkowska
  7. Publiczne Gimnazjum Nr 1 Łomża – Opiekun Pan Robert Bartnik
  8. Gimnazjum Piątnica – Opiekun Pani Anna Pańkowska i Pani Anna Najda
  9. PWSIP Łomża – Opiekun Pani Aleksandra Chudy

Dziękujemy za tak profesjonalnie wykonane zadanie!

Zapraszamy do Galerii zdjęć.